VÍTE, ŽE SE CELÝ ŽIVOT LÍČÍTE ŠPATNĚ??

Také se díváte do časopisů o líčení, ale když se o něco pokusíte, tak to stále není ono? Tak nezoufejte, dnes Vám prozradím několik triků, jak zazářit.

Photo by Maurício Mascaro from Pexels

1. PODKLADOVÁ BÁZE (primer) / DENNÍ KRÉM

Tento krok mnoho žen opomíná, přitom je tak důležitý. Primer obličej krásně vyhladí a připraví jej na make-up.

2. MAKE-UP

Nejdůležitější je vybrat správný odstín. Ten vybírejte podle podtónu vaší pleti. Následně jej nanášejte rovnoměrně po pleti. Nejlépe to jde štětcem, ten make-up do pleti krásně zatlačí a ani se nehne. Největší chybou, které se však ženy dopouštějí je, že make-up nanesou pouze na lícní kost a ten je pak vidět a nevypadá to přirozeně. Proto nikdy nezapomínejte při nanášení nanést malé množství i na krk a vytvořit tak přirozený přechod.

3. KOREKTOR

Pokud máte na vaší pleťi jen mírné nedokonalosti, můžete předchozí dva kroky vynechat a na akné, popřípadě jiné nedostatky nanést pouze korektor. Výsledek bude vypadat stejně dobře a pleť bude během dne dýchat.

4. PUDR

Pudr je nejlepší transparentní. Nemusíte se zabývat barvou, a proto ho můžete používat v létě, když jste opálená a i v zimě, když jste bledší. Zkrátka ho můžete nanášet celý rok. Jestli však dáváte přednost barveným pudrům, tak je s radostí používejte dál. Nezapomínejte však na barvu pudru, aby opět splynula s podtónem vaší pleti.

5. STÍNY

Pokud se líčíte do práce či do školy, držte se spíše v přirozených odstínech. Pokud ale jdete například na večírek, nebo na ples, barev se bát nemusíte. Klidně popusťte uzdu své fantazii.

6. ŘASENKA

U řasenky mnoho rad ani triků není. Musíte najít vhodnou řasenku, která bude splňovat všechny vaše požadavky a očekávání. Já například preferuji výdrž, aby neslepovala a zahušťovala.

7. KONTUROVACÍ PUDR / Bronzer

Na vykonturování tedy zúžení obličeje se nejvíce hodí studené odstíny. Na bronzování neboli zahřátí obličeje používejte naopak teplé odstíny. Ale určitě se vyhněte bronzrům se třpytkami. Na tvářích vypadají poněkud lacině.

8. TVÁŘENKA

Make-up vám z tváří vezme přirozeně růžovou barvu. Když tedy zapomenete na tvářenku, budete připomínat spíš stěnu, než člověka. Na trhu je mnoho odstínů. Já mám nejraději broskvové, ale ani třešňové nejsou k zahození.

9. ROZJASŇOVAČ

Třpytivé stíny, nebo rozjasňovač nanášejte těsně nad tvářenku, na špičku nosu a na horní ret. Kolik produktu nanesete je pouze na vás. Vždy budete vypadat svěže.

10. RTĚNKA, KONTURKA

Pokud zvolíte nude odstin, konturku nemusíte používat. Rozhodnete-li se pro výrazný odstín, před nanesením rtěnky rozhodně naneste nejdříve konturku. S výrazným odstínem se vám bude lépe pracovat a ušetříte čas zdlouhavým opravováním. Konturku zvolte podle odstínu vaší rtěnky.

AKINOM

Doporučujeme:

Problémy s pletí lze přičítat i make-upu

Nanášení make-up produktů má spoustu výhod. Většina žen si připadá sebevědomější, mladší nebo ...

Jak na rtěnky?

Věřte tomu nebo ne, ale rtěnka sluší každé ženě bez výjimky. Jen je důležité vybrat ...

Obočí, jak ho neznáte!

Asi jedna z nejhorších věcí je neupravené obočí. Je to rám obličeje, a i přes to, mu ženy ...

Dýňová polévka trochu jinak

Tato polévka je velmi zdravá, protože dýně obsahuje mnoho vitamínů C, B1 a B2 ...

Cizrna po bretaňsku

Cizrna je významným zdrojem bílkovin, železa, vápníku. Snižuje množství cholesterolu ...

Mužská nadúmrtnost – v jakém věku umírají muži častěji než ženy? Jaké jsou příčiny úmrtnosti?

V roce 2019 byla v České republice průměrná naděje dožití mužů 76 let a žen 82 let. Z toho vyplývá, že ženy se v tomto roce dožívaly ...


Další články v našich rubrikách:

Sex a vztahy, Móda a líčení, Zdraví a fitness, Rozhovory, Recepty

Přidat na Seznam.czInzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Sledujte nás

Facebook