Jak získat zpět ztracené sebevědomí?

Někdy se Vám stane, že ztrácíte své sebevědomí. Většinou kvůli povrchovým věcem: postavě, nedokonalé pleti, slabým nebo řídkým vlasům, křivým zubům ... Ať už tyto vzhledové záležitosti jdou změnit nebo ne, jsou důležité tyto následující kroky.

Srovnat si vše v hlavě

Přijdete si moc silná/štíhlá, tak se pokuste zhubnout/přibrat. Ale řekněte si, jestli to opravdu chcete. Chcete opravdu zhubnout/přibrat? Chcete to Vy? Nebo vám říká okolí, že tuto změnu na svém těle máte udělat. Pokud si jste skutečně jistá, že to chcete, najděte si výživového poradce a začněte. Pokud si uvědomíte, že se Vám tato postava vlastně líbí a nikterak Vás neohrožuje na zdraví, tak si to přiznejte. Ráno se nebuďte s pocitem, jestli zase někdo poukáže na vaši váhu. Buďte se s tím, že vy sama sobě se takto líbíte a jste se sebou spokojená, že jste krásná.

Věnujte sobě pozornost

Máte už staré a obnošené oblečení, kupte si nové. Jedno velice známé přísloví říká, že: „šaty dělají člověka“. Tohoto se určitě držte. Oblečení je něco, čeho si na Vás každý všimne. A držte se toho, že pokud se v tom budete cítit dobře, budete působit sebevědomě. Zajděte si na kosmetiku a ke kadeřníkovi. Zkrátka si udělejte čas jen na sebe. Věřte, že když budete vypadat dobře a každý vám řekne, jak vám to sluší, určitě se budete cítit dobře. Rozhodně je dobrý alespoň decentní make-up. Pokud máte bezchybnou pleť, stačí zvýraznit oči, vystínovat obličej (například konturovacím pudrem) a bezbarvý lesk na rty. Pokud vaše pleť má akné, nebo vrásky – použijte make-up či korektor, a poté můžete pokračovat již zmíněnými kroky. Rozhodně nepodceňte doplňky. Kabelky, řetízky, náramky, spony do vlasů ... To všechno na celkovém dojmu z vašeho outfitu ještě přidá.

A to nejdůležitější?

Za všech okolností si věřte, nikdy se nepodceňujte!!! Málo sebevědomé ženy (ale i muži) se často podceňují a jsou tak ve společnosti utlačováni. A pamatujte si, nic se nemá přehánět. I přehnané sebevědomí není nic přitažlivého. Takový člověk působí namyšleně a povýšeně. Proto se snažte dosáhnout takového „zlatého středu“

AKINOM

Trendy