Jak získat zpět ztracené sebevědomí?

Někdy se Vám stane, že ztrácíte své sebevědomí. Většinou kvůli povrchovým věcem: postavě, nedokonalé pleti, slabým nebo řídkým vlasům, křivým zubům ... Ať už tyto vzhledové záležitosti jdou změnit nebo ne, jsou důležité tyto následující kroky.

Photo by Philip Justin Mamelic from Pexels

Srovnat si vše v hlavě

Přijdete si moc silná/štíhlá, tak se pokuste zhubnout/přibrat. Ale řekněte si, jestli to opravdu chcete. Chcete opravdu zhubnout/přibrat? Chcete to Vy? Nebo vám říká okolí, že tuto změnu na svém těle máte udělat. Pokud si jste skutečně jistá, že to chcete, najděte si výživového poradce a začněte. Pokud si uvědomíte, že se Vám tato postava vlastně líbí a nikterak Vás neohrožuje na zdraví, tak si to přiznejte. Ráno se nebuďte s pocitem, jestli zase někdo poukáže na vaši váhu. Buďte se s tím, že vy sama sobě se takto líbíte a jste se sebou spokojená, že jste krásná.

Věnujte sobě pozornost

Máte už staré a obnošené oblečení, kupte si nové. Jedno velice známé přísloví říká, že: „šaty dělají člověka“. Tohoto se určitě držte. Oblečení je něco, čeho si na Vás každý všimne. A držte se toho, že pokud se v tom budete cítit dobře, budete působit sebevědomě. Zajděte si na kosmetiku a ke kadeřníkovi. Zkrátka si udělejte čas jen na sebe. Věřte, že když budete vypadat dobře a každý vám řekne, jak vám to sluší, určitě se budete cítit dobře. Rozhodně je dobrý alespoň decentní make-up. Pokud máte bezchybnou pleť, stačí zvýraznit oči, vystínovat obličej (například konturovacím pudrem) a bezbarvý lesk na rty. Pokud vaše pleť má akné, nebo vrásky – použijte make-up či korektor, a poté můžete pokračovat již zmíněnými kroky. Rozhodně nepodceňte doplňky. Kabelky, řetízky, náramky, spony do vlasů ... To všechno na celkovém dojmu z vašeho outfitu ještě přidá.

A to nejdůležitější?

Za všech okolností si věřte, nikdy se nepodceňujte!!! Málo sebevědomé ženy (ale i muži) se často podceňují a jsou tak ve společnosti utlačováni. A pamatujte si, nic se nemá přehánět. I přehnané sebevědomí není nic přitažlivého. Takový člověk působí namyšleně a povýšeně. Proto se snažte dosáhnout takového „zlatého středu“

AKINOM

Doporučujeme:

Jaká jsou nejčastější jména dětí?

U dívek v roce 2019 vedlo jméno Eliška a u chlapců Jakub. Druhé nejčastější jméno chlapců byl ...

Menstruace je stále tabu!

Téma menstruace se často podceňuje. Rodiče se svými dětmi o menstruaci nemluví. Nebo tento rozhovor stále ...

Cítím se mladá na dítě aneb v kolika letech mají ženy dnes děti?

Věk matek při narození dítěte se neustále zvyšuje. V České republice je průměrný věk ženy při narození prvního ....

Cuketový závin na slano

Vyzkoušejte slanou variantu závinu s kousky cuket, rajčat a šunky. Cuketa je v dnešní době velmi oblíbenou zeleninou, která obsahuje bílkoviny, vlákninu, ...

Kremrole naslano

Chcete překvapit své hosty? Kremrole naslano určitě nečekají a jistě budou ...

Střecha z BeBe sušenek

Hosté už jsou za dveřmi a Vy přemýšlíte, jakým zákuskem je potěšit, když na něj již nezbývá moc ...


Další články v našich rubrikách:

Sex a vztahy, Móda a líčení, Zdraví a fitness, Rozhovory, Recepty

Přidat na Seznam.czInzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Sledujte nás

Facebook