Proč odložit na noc pyžamo? Zkvalitníte spánek a zhubnete.

Každou noc člověk vypotí mezi 0,3 až 1,5 litru potu. Odložením oděvu se množství potu snižuje a tělo již nemusí vyvíjet tolik energie na ochlazování organismu a může se soustředit na účinnější spalování kalorií, aby vytvořilo potřebné teplo. Co to tedy znamená? Vy spíte nazí, a navíc při tom hubnete. Jaké další výhody má spaní na Adama či Evu?

Předejdete chorobám

Odložením spodního prádla na noc u žen lze předejít kvasinkovým chorobám. Spodní prádlo zadržuje vlhkost a ve vlhkém prostředí se daří bakteriím a kvasinkám. Pokud již podobným problémem trpíte, tak Vám váš lékař včetně čípků nebo krémů také doporučí spát dole bez. Spodní prádlo by na noc měli odložit také muži. Pokud máte muže a chcete s ním čekat dítě, tak byste mu měla doporučit, aby na noc odložil své boxerky. Vyšší teplota pod spodním prádlem negativně ovlivňuje rychlost spermií a může to být počínajícím problémem s početím dítěte. Teplota pro správnou produkci spermií by měla být vždy o 2–3 stupně nižší než teplota zbytku těla. Takže Muži, pokud chcete mít zdravé spermie, tak boxerky na noc odložit do prádla!

Zlepšíte si zdraví

Díky nižší teplotě, když odložíte své pyžamo na noc, se kvalitněji vyspíte. Navíc se budete méně v noci budit. Lze i vysledovat, že mnohem častěji budete mít i hlubší spánek.

Zlepšíte kvalitu vlasů

Nočním pocením se nevyplavuje jen voda, ale také sůl, která neprospívá vlasům. Sůl obecně vlasy vysušuje a vlasy se pak rychleji poškodí a ztrácí svou hustotu. Spaním bez oblečení tomuto problému předejdete právě díky nižší teplotě a menší náchylnosti k pocení.

Redakce Báječná žena

Trendy