Akné jako prokletí! Jak vzniká a jak mu předcházet?

Dneska trpí cca 80 % dospívajících různými druhy akné. Máte v rodině člověka, který trpí nebo trpěl tímto onemocněním? Pak máte dokonce 4krát vyšší šanci, že se akné objeví i u Vás. Jaké jsou ale další spouštěče akné? Pupínkům rozhodně nesvědčí přeslazené potraviny, kouření, stres, přímé sluneční záření a další.

GENETIKA/DOSPÍVÁNÍ

Akné může mít genetické základy, nebo na něj může mít vliv dospívání. V tomto případě je nejtěžší jej vyléčit.

NESPRÁVNÉ/NEDOSTATEČNÉ ČIŠTĚNÍ

Pokud bojujete s pupínky, určitě byste měli zpozornět. Pleť čistěte jednou, ideálně dvakrát denně. Udržujte ji odmaštěnou, ale v žádném případě ne přesušenou! Pokud byste takto učinili, pleť se bude bránit a vyprodukuje ještě větší množství mazu. Proto lze doporučit, ráno vatovým tampónkem s pleťovou (čistící) vodou jemně krouživými pohyby pleť očistit. Zdá-li se Vám přesušená, naneste malé množství krému (o velikosti asi jednoho hrášku). Bojíte-li se následného maštění, zvolte tonikum. Tonikum póry uzavře a pleť by se neměla mastit. Večer, když přijedete domu pleť ihned odličte! Určitě se vyhněte olejovým odličovačům. Zvolte například micelární vodu, která je k pleti velmi šetrná. Nakonec opět zakončete tonikem, pro uzavření pórů. Jestli chcete svoje starání o pokožku dovést k dokonalosti, alespoň 1-2krát týdně aplikujte čistící masku a 1-2krát týdně aplikujte pleťový peeling.

MAKE-UP

U vybírání make-upu si dejte obzvlášť záležet. Ideální by bylo, kdybyste se mu vyhnula úplně. Ale pokud opravdu potřebujete něco zakrýt, zkuste pouze lokálně lehkým, ale krycím korektorem. Pokud ani toto nepomáhá nezbyde nic jiného, než sáhnout právě po make-upu. Ten zvolte s matujícím efektem. Vyhněte se olejové textuře. Pleť i v průběhu dne pudrujte, aby se neleskla.

KOŽNÍ

Pokud máte opravdu velice problematickou pleť, bohužel vám nezbyde nic jiného, než si zajít na kožní. Obyčejná kosmetika z drogérie, není tak účinná a silná. Navíc lékař vybere produkt vhodný přímo pro Vás.

AKINOM

Trendy