Menstruace je stále tabu!

Téma menstruace se často podceňuje. Rodiče se svými dětmi o menstruaci nemluví. Nebo tento rozhovor stále odkládají. Slovo menstruace je mnohdy dokonce považováno za tabu. Za něco sprostého, za co by se žena měla skoro stydět. První menstruací se ale dívka stává plodnou a určitě je to něco, na co by žena měla být hrdá. Rozhodně by se za svou periodu neměla stydět.

Neinformovanost

Bohužel i v dnešní době se často setkáváme s neinformovaností. Většina lidí ví, že žena jednou za měsíc krvácí. Ale už neví proč? Ženy odpověď na tuto otázku z pravidla znají. Problém však nastává v tom okamžiku, když se na tuto otázku zeptáte muže. Ti většinou vědí akorát to, že partnerka s nimi v tomto období zpravidla nechce mít pohlavní styk.

Vložka

Toto je asi nejjednodušší a nejrozšířenější hygienická potřeba. Je také nejzdravější, protože nic si do těla nedáváte a necháte krev zcela přirozeně odejít.

Tampon

Vydrží velice dlouho. Není potřeba tak často měnit, jako například vložku. A díky jejich malému tvaru se vejdou naprosto kamkoliv. Jdete-li na párty, můžete jej schovat například do psaníčka, peněženky, nebo do podprsenky.

Menstruační kalíšek

Je absolutně ekologický, protože lze používat opakovaně po dobu 1-2let. Jelikož po jeho naplnění jej stačí pouze opláchnout, nechat vysušit a můžete jej znovu použít. Má však jeden háček. Mohou ho používat pouze ženy, které již mely pohlavní styk.

AKINOM