Ombré vs. Balayage: Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

S vlasy se dají dělat nejrůznější divy, ať už se bavíme o různých typech střihů či technik barvení. Před pár lety zažívalo nevídaný boom takzvané ombré, dnes se popularitě těší balayage. Vypadají podobně, avšak rozdíl je mezi nimi značný. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak se tyto dvě techniky odlišují a která bude tím pravým ořechovým pro vás!

Ombré vs. Balayage: Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Obě tyto techniky jsou skvělé zejména v tom, že působí velmi nenásilně, elegantně a poměrně přirozeně. Pracují totiž s pozvolným přechodem barev, obvykle z tmavé do světlé. V minulosti byly velmi v kurzu ostré přechody a výrazné melíry, s čímž se u ombré ani u balayage nesetkáte.

Ombré

Začneme s o něco známější technikou. Ombré spočívá v rozdělení vlasů na dvě poloviny, přičemž horní polovina je tmavší. Vlasy jsou postupně od kořínků ke konečkům světlejší a světlejší. Přechod by měl být velmi jemný, jen tak lze docílit přirozeného vzhledu. Ombré ale také může být barevné. Holdujete-li spíše odvážným lookům a pracujete-li rádi s nejrůznějšími barvami, rozhodně volte tuto variantu. Vypadá totiž přímo famózně!

Balayage

Narozdíl od ombré, u balayage se pracuje s jednotlivými pramínky, které se zesvětlují. U této techniky velmi záleží na pocitu kadeřníka. Ten se totiž rozhoduje, které pramínky nabarví a které ne. Dáváte mu tedy prostor se na vašich vlasech vyřádit, výsledek však stojí za to. Zní to poměrně divoce, tato technika ale i přesto působí velmi elegantně a přirozeně. Není radno však tuto techniku provádět doma na vlastních vlasech, raději se svěřte do rukou odborníka, který ví, co dělat. Výsledek jistě bude stát za to!

Adéla Převorová

Trendy