Jak správně fénovat vlasy

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Každá žena v jakémkoliv věku touží po zdravých a krásných vlasech. Některé ženy mají krásné vlasy dány od přírody, některé díky genetice a ty ostatní si musí ke krásným a zdravým vlasům dopomoci jinak. Existuje celá řada věcí, které je nutné dodržovat, aby byly vlasy krásné, zdravé, lesklé, nepadaly a nelámaly se. Důležitý je zdraví životný styl, kvalitní šampóny, kondicionéry, masky, způsob barvení vlasů a v neposlední řadě také způsob fénování.

Fénování vlasů

Fénování vlasů je obecně velmi důležité. Umýt si večer vlasy a jít si lehnout, je to nejhorší, co pro svou korunu krásy můžete udělat. Spánek s mokrou hlavou může vlasy vážně poškodit. Mokré, nebo vlhké kadeře se rychleji rozpadají a konečky se třepí. K tomu může dojít v důsledku tření o polštář. Vlhkost také zpravidla končí na povlečení, což umožňuje bakteriím rychle se vyvíjet a způsobit tak nečistoty na vaší pokožce. Spánek s mokrou hlavou je obzvláštně pro jemné vlasy škodlivý. Pokud pravidelně chodíte spát s vlhkými vlasy, měli byste tento zvyk rozhodně změnit, protože vám brání v krásném účesu. Pravidla fénování

Pozor na přehřátí

Kadeřnice se shodují na tom, že vysoké teploty vlasům nesvědčí. Pokud nemáte fén, který díky svým technologiím snímá teplotu vlasu a nepřehřívá ho, je nutné si hlídat, aby horkého vzduchu během fénování nebylo příliš. Nenastavujte fén na nejvyšší teplotu. Příliš horka zanechá vlasy suché a křehké a může je nenávratně poškodit. Během fénování postupně snižujte teplotu vzduchu a konečnou úpravu proveďte proudem studeného vzduchu.

Něžné zacházení

Před fénováním vlasy jemně protřete ručníkem, aby se zbavily zbytečné vody. Ideální je nespěchat a nechat je ještě trochu proschnout na vzduchu. Až pak vezměte do ruky fén. Po prvním prosušení na vlasy jemně naneste výživu nebo ochranu před horkým vzduchem. V první fázi sušení nepoužívejte hřebeny ani kartáče, ale prsty. Kartáčování vlhkých vlasů může narušit cibulky a vlasy mohou začít vypadávat.

Začít odpředu

Hodně žen má za to, že na směru vysoušení vlasů nezáleží, ale není to pravda. Vlasy kolem obličeje schnou rychleji, proto se doporučuje začít odpředu. Vyhnete se tak krepatým vlasům nebo splihlé ofině. Výborným pomocníkem jsou skřipce. Umožní vám vysoušet vlasy po částech. Vlasy, které zrovna vysoušíte nechte volně a zbytek jednoduše připněte do skřipce. Velkým nešvarem je podle kadeřníků také vysoušení vlasů v předklonu. Vlasy jsou pak sice pěkně nadýchané, ale dojde k jejich oslabení v délkách.

Správný fén

Na trhu je dnes velké množství fénů a každý je určen pro jiný typ vlasů. Vyberte si ten, který je ideální pro vás. Pokud máte suché vlasy, používejte keramické fény. Turmalínové fény jsou zase určené pro ty ženy, které touží po hladkém povrchu vlasů. Také se nebojte použít všechny doplňky, které najdete v krabici společně s vaším novým fénem. Byla by věčná škoda nevyužít například koncentrátor. Ten totiž dokáže soustředit teplo přesně tam, kam chcete.

Nella Jelínková

Trendy