Jak se oblékat v horkých dnech?

Léto je tu a je potřeba tomu přizpůsobit vhodné oblečení. Při nákupu je potřeba se zamyslet nad tím, co je pro vás vhodné, jaký střih vám sedí, co vám půjde k pleti a k čemu si ženy mohou vzít i doplňky. Rozdílnost v oblékání začíná nejen u pohlaví, ale také u příležitosti, kam se potřebujete ustrojit. V zásadě budou ženy rozlišovat oblečení do kanceláře a na párty. Muži se zase jinak budou oblékat na společenské akce.

Materiál a barva je základ

Kromě vrstev je také důležitý výběr materiálu. Když se obléknete, jistě nechcete mít zbytečně kola pod paží nebo propocené oblečení už při cestě do práce. Na léto je vhodné skříň přetřídit, zimní oblečení dát na hromadu a uklidit hlouběji do skříně, letní oblečení tak máte neustále na očích. Během parných dnů jistě rádi sáhnete po oblečení, které je z prodyšného a savého materiálu. Nejčastěji se jedná o kousky, které jsou z bavlny, lnu nebo hedvábí, což se často líbí především ženám.

Ohledně barev panují neshody. Zatímco někteří říkají, že je černé oblečení na léto nevhodné, neboť příliš přitahuje sluníčko, jiní mu zase dávají přednost, neboť je neutrální. Léto je také často provázeno barvami a květinami, volte však raději světlejší nebo tělové barvy, obzvláště ženy, které potřebují pracovní oblečení formální.

Jak vybrat oblečení do kanceláře?

V létě je také často řešené téma oblečení do práce. Ženy chtějí vypadat elegantně, cítit se pohodlně a být oblečené formálně. Takový outfit je nutné vybírat pečlivě.

  • Šaty - jistě nejoblíbenější variantou bývají šaty, nejčastěji na ramínka. Koupit můžete různé střihy šatů, zkrátka tak nepřijde nikdo.
  • Prodyšné kalhoty - společenské kalhoty jsou pro ženy základ. Její materiál je vyroben tak, že se nelepí na nohy a zároveň jsou dole úzké.
  • Halenka - pokud hledáte vhodné oblečení na vršek těla, pak je halenka nebo košile ideální volbou.
  • Overal - nejčastěji na ramínka a ne příliš upnutý, aby se materiál nelepil na tělo.
  • Džínové šortky - jsou pohodlné a sportovnější variantou, především proto, že si k nim můžete vzít i nízké tenisky.

Každé společenské oblečení vyžaduje vhodnou obuv. Pokud máte kalhoty, které mají upnuté nohavice, pak jsou ideální variantou lodičky. Pro široké kalhoty můžete zvolit i boty bez podpatků.

Jana Korejtková

Trendy