PROBLÉMY S PLETÍ LZE PŘIČÍTAT I MAKE-UPU!

Nanášení make-up produktů má spoustu výhod. Většina žen si připadá sebevědomější, mladší nebo zkrátka hezčí. Ať už ho používáte z jakéhokoliv důvodu, věděli jste, že s tímto "běžným" používáním se pojí i řada rizik?

Photo by Bruce Mars from Pexels

AKNÉ

Snad nejrozšířenější příčina častého používání make-upu je tvorba akné. Udělá se Vám pupínek a vy s ním nechcete jít do práce, nebo do školy. Tak první věc, která vás napadne je vzít korektor. Ano, akné tím zakryjete. Ale korektor se Vám dostane do pórů, které ucpe a tím vznikne další pupínek. Samozřejmě akné může vznikat i geneticky. Ale pokud si dáte make-up a pozorujete, že pupínků máte dvakrát tolik, snažte se líčení omezit a nebo pleť hned po příchodu domů důkladně odlíčit. Existuje i kosmetika, po které se pupínky tolik netvoří. Pokud se pro ni rozhodnete, počítejte s tím, že je dražší, než dekorativní kosmetika z drogérie. A je k dostání pouze v lékárnách, nebo na e-shopech.

OTOKY, VYRÁŽKY, OXIDACE MAKE-UPU

Ano, i toto může být důsledek používání líčidel. Jde o alergickou reakci na látky obsažené v make-upu. Proto doporučuji před tím, než si nanesete jakýkoliv produkt na obličej, nejdříve ho vyzkoušejte na malý kousek na Vaší ruce. Pokud dojde k alergické reakci, okamžitě make-up smyjte. A rozhodně se vyhněte dalšímu styku s Vaší pokožkou./p>

STÁRNUTÍ PLETI

Pokud používáte líčidla pouze výjimečně, s největší pravděpodobností se vám toto vyhne. Ale pokud používáte make-up každý den, měla byste zpozornit. Ptáte se proč? Na pleť nanášíte vrstvu make-upu, která tvoří na pleti takovou "masku". Asi každá z vás používá nějakou masku ne? A teď si představte, že byste ji na pleti nechala celý den. Teď už asi tušíte, že pleť nemůže dýchat, k tomu je často dehydratovaná a to všechno vede ke stárnutí pleti, s kterým jdou ruku v ruce prvním vrásky.

SUCHÁ/MASTNÁ PLEŤ

Dokonce, i když zvolíte špatný produkt, můžete mít problémy. Ty sice nejsou tak závažné, ale určitě velmi nepříjemné. Při výběru make-upu se dívejte hlavně na "finiše". Máte-li suchou pleť, zvolte spíše krémový produkt. Máte-li pleť mastnou, zvolte matující produkt. Pokud na suchou pleť nanesete matující make-up, pleť se bude ještě více vysoušet a začnou se na ní tvořit suché šupinky. Pokud na mastnou pleť nanesete krémový produkt, pleť se začne mastit ještě více. Budete se lesknout a s největší pravděpodobností se produkt dříve nebo později slije a na obličeji vytvoří nevzhledné mapy.

AKINOM

Doporučujeme:

Obočí, jak ho neznáte!

Asi jedna z nejhorších věcí je neupravené obočí. Je to rám obličeje, a i přes to, mu ženy ...

Jak na rtěnky?

Věřte tomu nebo ne, ale rtěnka sluší každé ženě bez výjimky. Jen je důležité vybrat ...

Víte, že se celý život ličíte špatně??

Také se díváte do časopisů o líčení, ale když se o něco pokusíte ...

Rozhovor s naší šéfredaktorkou Akinom

Dnes si popovídáme s naší šéfredaktorkou, specialistkou na módu a líčení ...

Chlebíčky z pochoutkového salátu hrající všemi barvami

Chcete překvapit návštěvu něčím neobvyklým, kreativním, ale na přípravu nemáte příliš mnoho času? Vytvořte si tyto ...

Šťavnaté strouhané jablečné řezy

Přebývají Vám jablka, která již nevíte, jak zpracovat, ale na klasický štrůdl již nemáte chuť? Máte rádi šťavnaté řezy ...


Další články v našich rubrikách:

Sex a vztahy, Móda a líčení, Zdraví a fitness, Rozhovory, Recepty

Přidat na Seznam.czInzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Sledujte nás

Facebook