Problémy s pletí lze přičítat i make-upu

Nanášení make-up produktů má spoustu výhod. Většina žen si připadá sebevědomější, mladší nebo zkrátka hezčí. Ať už ho používáte z jakéhokoliv důvodu, věděli jste, že s tímto "běžným" používáním se pojí i řada rizik?

AKNÉ

Snad nejrozšířenější příčina častého používání make-upu je tvorba akné. Udělá se Vám pupínek a vy s ním nechcete jít do práce, nebo do školy. Tak první věc, která vás napadne je vzít korektor. Ano, akné tím zakryjete. Ale korektor se Vám dostane do pórů, které ucpe a tím vznikne další pupínek. Samozřejmě akné může vznikat i geneticky. Ale pokud si dáte make-up a pozorujete, že pupínků máte dvakrát tolik, snažte se líčení omezit a nebo pleť hned po příchodu domů důkladně odlíčit. Existuje i kosmetika, po které se pupínky tolik netvoří. Pokud se pro ni rozhodnete, počítejte s tím, že je dražší, než dekorativní kosmetika z drogérie. A je k dostání pouze v lékárnách, nebo na e-shopech.

OTOKY, VYRÁŽKY, OXIDACE MAKE-UPU

Ano, i toto může být důsledek používání líčidel. Jde o alergickou reakci na látky obsažené v make-upu. Proto doporučuji před tím, než si nanesete jakýkoliv produkt na obličej, nejdříve ho vyzkoušejte na malý kousek na Vaší ruce. Pokud dojde k alergické reakci, okamžitě make-up smyjte. A rozhodně se vyhněte dalšímu styku s Vaší pokožkou./p>

STÁRNUTÍ PLETI

Pokud používáte líčidla pouze výjimečně, s největší pravděpodobností se vám toto vyhne. Ale pokud používáte make-up každý den, měla byste zpozornit. Ptáte se proč? Na pleť nanášíte vrstvu make-upu, která tvoří na pleti takovou "masku". Asi každá z vás používá nějakou masku ne? A teď si představte, že byste ji na pleti nechala celý den. Teď už asi tušíte, že pleť nemůže dýchat, k tomu je často dehydratovaná a to všechno vede ke stárnutí pleti, s kterým jdou ruku v ruce prvním vrásky.

SUCHÁ/MASTNÁ PLEŤ

Dokonce, i když zvolíte špatný produkt, můžete mít problémy. Ty sice nejsou tak závažné, ale určitě velmi nepříjemné. Při výběru make-upu se dívejte hlavně na "finiše". Máte-li suchou pleť, zvolte spíše krémový produkt. Máte-li pleť mastnou, zvolte matující produkt. Pokud na suchou pleť nanesete matující make-up, pleť se bude ještě více vysoušet a začnou se na ní tvořit suché šupinky. Pokud na mastnou pleť nanesete krémový produkt, pleť se začne mastit ještě více. Budete se lesknout a s největší pravděpodobností se produkt dříve nebo později slije a na obličeji vytvoří nevzhledné mapy.

AKINOM

Trendy