Rovnátka - ano či ne? Fixní nebo snímací?

Asi pro nikoho není tak těžké rozhodnutí, zdali na vylepšení svého chrupu vyzkouší snímací rovnátka. Téměř nikdo přeci o nich nemusí vědět, protože tato rovnátka se používají hlavně přes noc, kdy si je nasadíte a ráno zase vyndáte. Pravda, že pro zefektivnění účinku je můžete nasadit již před spaním, třeba když se díváte na televizi, nebo si čtete a tedy nikterak významně Vás v činnosti nezatěžují. Samozřejmě však nesmíte zapomínat na čas strávený s údržbou rovnátek, protože co si budeme povídat, pokud si má člověk každý večer dát rovnátka do úst, chce to značnější hygienu ...

Mnohem závažnější rozhodnutí však před Vámi stojí, pokud zubní lékař zhodnotí situaci tak, že na Váš problém by již bylo potřeba nasadit rovnátka napevno. Nejen, že zásah do Vaší peněženky je o dost větší, ale přestože někdo bere rovnátka jako módní doplněk, jsou i tací, kteří z nich mají obavu, nelíbí se jim a bojí se, že se po celou dobu nošení rovnátek nebudou moci ani usmát. Tento problém a obavu mají hlavně lidé ve vyšším věku, kteří si chtějí nechat svůj chrup "srovnat", protože se domnívají, že se k nim a jejich věku již rovnátka nehodí. Ale pojďme překonat toto tabu. Nejen, že se již nasazují i rovnátka, která nejsou téměř vidět, ale proč nepřekonat chvíli strachu v porovnání s tím, co Vás čeká po jejich sundání. Určitě zdravý a krásný chrup dodává sebevědomí, tak když už tu tato možnost je, proč toho nevyužít a nesmát se poté naplno? :) Samozřejmě stejně jako jsme u snímacích rovnátek mluvili o nějaké "údržbě", tak v případě pevných rovnátek to platí dvojnásobně! Zde totiž není žádná možnost je nasadit na chvíli, například než si sním svačinu a poté je odložit. Opravdu je proto nezbytné, abyste svůj chrup čistili pravidelně a hlavně řádně, neboť pokud vlastníte rovnátka napevno, je zde daleko více míst, která je třeba důkladně vyčistit, abyste po sundání rovnátek neměli na zubech skvrny.

Závěrem bych ráda řekla, že jsem taky před tímto rozhodnutím stála, zdali rovnátka napevno ano, či ne. Rovněž mě doprovázel strach, pokud bych nějaké místo čistila méně kvalitně, aby mi na zubech nezůstalo nežádoucí zbarvení. Nyní mám rovnátka pryč a musím říci, že jsem maximálně spokojená. Je pravda, že jsem je měla defacto jen kvůli jednomu zubu, který mi narostl mírně dozadu, ale nedokážete si představit, jak i toto malé srovnání mi zvedlo sebevědomí a již se nebojím naplno smát! Důležité je ale také zvolit dobrého lékaře specializujícího se na rovnátka, abyste byli spokojení tak, jako já.

Jančí

Trendy