Hubněte podle svého znamení! Využijte to, co přesně sedí vašemu znamení.

Snažíte se již delší dobu zhubnout, ale stále vám to z nějakého důvodu nejde? Zkuste na to jít trochu jinak. Využijte k tomu své znamení horoskopu, protože pro každé znamení funguje něco jiného. Přeci jen, pro ohnivá znamení bude hubnutí jiné než pro vzdušná znamení. Zkuste tedy právě to, co se hodí přesně pro vás!

Vodnář (21.1 až 20.2.)

Vodnáři vynikají svou originalitou. Neradi plynou s proudem. Jejich problémem tkví právě v tom, že chtějí svou svobodu, právě to může způsobovat problém s dodržováním diety.

Pro osoby v tomto znamení jsou nejvhodnější různé netradiční sporty. Zkuste například zumbu, skákání na trampolíně nebo různá bojová umění. Něco, co bude originální a brzy neomrzí.

Do jídelníčku zkuste zařadit exotická jídla. Nejlepší volbou budou různé druhy exotického ovoce. Pro lidi tohoto znamení není vhodné jíst pozdě večer, nejlepším časem pro jídlo je dopoledne.

Ryby (21.2 až 20.3.)

Ryby jsou velmi klidné a něžné osoby. Mívají tendenci se pro něco rychle nadchnout, přepálit začátek ale rychle vyhořet. Stejně tak to mají i s hubnutím.

Ze sportů jsou nejvhodnější klidné sporty, ideálně spojené s přírodou. Nejvhodnější tedy bude turistika, procházky lesem, jóga nebo horolezectví.

V jídelníčku bude potřeba především omezit sladké, pro které můžete mít slabost. Vhodné je zařadit více ovoce a zeleniny. Sladké můžete nahradit oříšky nebo sušeným ovocem. Vhodné je zařadit mléčné výrobky, především díky jejich vysokému obsahu bílkovin.

Beran (21.3 až 20.4.)

Berani jsou nejvíce ohnivá znamení celého zvěrokruhu. Vaší výhodou je to, že už od přírody rychle spalujete tuky. A vždy dosáhnou svého. Zhubnou, ať to stojí, co to stojí!

Ze sportů jsou nejvhodnější dynamické sporty, například běh, aerobic, dynamické tance nebo například bojová umění, budou správná volba.

Do jídelníčku zařaďte především zeleninu. Z masa je nejvhodnější drůbeží maso nebo ryby. Nikdy nevynechejte snídani, ta je pro vás nejdůležitější.

Býk (21.4 až 21.5)

Býk je jedním z nejpohodlnějších znameních zvěrokruhu. Mívají tedy tendenci k přibírání a hubnutí je pro ně největší výzvou.

Nejsou pro vás vhodné příliš náročné sporty. Ze sportu zkuste různé procházky, běhání nebo krátké domácí kardio cvičení.

Problém tkví především ve vašem jídelníčku, protože si rádi dopřáváte dobré jídlo a pití. To je bohužel potřeba omezit při hubnutí. Místo sladkostí zkuste najít zálibu v ovoci a zelenině.

Blíženci (22.5 až 21.6.)

Blíženci jsou často velmi roztržití ale aktivní lidé. Proto pro ně hubnutí nebývá těžké, hubnout téměř bez větších problémů.

Ze sportů nejvíce oceníte kolektivní sporty, ve kterých najdete zalíbení, nebo například kruhový trénink bude vhodná volba.

S jídlem míváte problém především v tom, že jíte ve spěchu a příliš nepřemýšlíte nad tím, co jíte. Nejvhodnější pro vás budou lehká jídla. Nejvhodnější budou ryby, doplněné zeleninou, především zelená zelenina.

Rak (22.6. až 22.7.)

Raci bývají velmi citliví, vnímaví jedinci. Jsou velmi emočně založení, což pro ně znamení určitou nevýhodu. Protože mívají tendenci k řešení svých emočních problémů pomocí jídla.

Ze sportů jsou nejvhodnější klidné sporty, které vám napomůžou vyrovnat se se stresem jinak než jídlem. Vhodné bude pilates, jóga nebo plavání.

Z jídel je nejlepší jíst lehká jídla. Nejdůležitějším jídlem dne je pro vás snídaně. Vyhýbejte se sladkostem, smaženým jídlům a uzeninám. Zkuste do svého jídelníčku zařadit ovoce, sladkou zeleninu. Z jídel je vhodná rýže, kuřecí maso nebo rybí maso.

Lev (23.7 až 22.8.)

Lvi mívají výhodu, hubnutí je pro ně přirozené. Milují pozornost okolí a díky tomu, hubnutí využívají jako způsob, jak své okolí stále oslňovat.

Ze sportů, podobně jako pro jiná ohnivá znamení, jsou nejvhodnější dynamické sporty. Nejvhodnější je například zumba, tenis, squash nebo bojová umění.

S jídlem může být problém kvůli tomu, že býváte lehce vybíraví. Je vhodné konzumovat vysoce kvalitní potraviny. Jezte dostatek masa, ovšem místo přílohy si dejte zeleninu. Vhodné je také zmenšit porce jídla.

Panna (23.8 až 22.9.)

Panny jsou velmi pečlivé znamení. Jsou to spíše realisté, které stojí nohama pevně na zemi. Díky tomu pro ně bude hubnutí poměrně jednoduché, protože přesně vědí, co je třeba.

Ze sportů bude nejvhodnější lehké cvičení. Například protahování, jóga nebo pilates. Nemá smysl se nutit do příliš dynamických sportů, to by vás mohlo jen odradit.

Do jídelníčku zařaďte více bílkovin, celozrnného pečiva, obiloviny, bohaté na vlákninu nebo různé druhy zeleniny. Vhodné je doplňovat vitamin C.

Váhy (23.9 až 23.10)

Váhy jsou velmi nestálá znamení. Neustále mění své názory, a to bývá ten problém. Dietu v jednom týdnu dodržují a v druhém už ne. Nedokážou nic dodržet a rychle ztratí odhodlání.

Ze sportů jsou nejvhodnější kolektivní sporty. Potřebují především parťáka, který jim nedovolí to vzdát a požene je dopředu.

Do svého jídelníčku zařaďte banány, ryby, jogurty nebo zelenou zeleninu. Často míváte problém s nočními chutěmi, ty je vhodné zahánět zeleninou nebo mléčnými výrobky.

Štír (24.10. až 22.11.)

Štíři jsou velmi vitální a silné znamení. Mívají silnou vůli a razí heslo „Všechno nebo nic“. Stejně tak to je i u hubnutí. Z celého znamení zvěrokruhu mají k hubnutí největší předpoklady.

Ze sportů je nejvhodnější například kruhový trénink, rychlá chůze anebo běh.

Ze svého jídelníčku vyřaďte těžká jídla, pro která můžete mít slabost. Jídelníček je vhodné doplnit o listovou zeleninu, různé druhy paprik nebo zelí. Vhodné je také dodržovat pitný režim. Vhodnou alternativou vody jsou například bylinné čaje.

Střelec (23.11 až 21.12.)

Střelci milují svobodu a přírodu. Vyhledávají výzvy a chtějí se stále překonávat. To jim napomáhá v hubnutí.

Ze sportů jsou vhodné především venkovní sporty. Sporty ve vnitřních prostorách nejsou nic pro vás. Zkuste tedy například turistiku, procházky, běh nebo cyklistika.

Hlavním problémem vašeho jídelníčku bývají jídla z fast foodů. Zkuste tyto potraviny ze svého jídelníčku vyřadit. Nahraďte rybím masem, rýží a zeleninou. Velmi vhodné je zařadit citrusy.

Kozoroh (22.12. až 20.1)

Kozorozi jsou velmi cílevědomí. Prahnou po uznání od ostatních. Jsou velmi odpovědní, což jim napomáhá s tím, že nemívají problém s dodržováním různých diet.

Pro sport je důležité mít správně sestavený cvičební plán. Vhodná je jóga ne pilates. Naopak, nevhodné jsou příliš drsné tréninky, kdy by byl na vás vyvíjen příliš velký nátlak.

U jídla je ten problém, že příliš nepřemýšlíte nad tím, co jíte. Stejně jako u sportu bude nejvhodnější správně sestavený jídelníček. Je vhodné zařadit zeleninu nebo modré ovoce – například ostružiny, borůvky nebo lilek.

M. Čížková

Trendy